Send news   Russian   Ukrainian   English
HOME TEAM NEWS TOURNEY CONTACTS
World Cup
# Name Score
1 BOE Johannes Thingnes 1230
2 LOGINOV Alexandr 854
3 FILLON MAILLET Quentin 843
4 DESTHIEUX Simon 831
5 PEIFFER Arnd 802
6 BOE Tarjei 724
7 DOLL Benedikt 705
8 EDER Simon 701
9 EBERHARD Julian 695
10 HOFER Lukas 694
Overall ranking
LESYUK Taras
LESYUK Taras
All photos
Biathlon links
Contacts
World Cup
Biathlon events
World Cup
IBU Cup
Junior World Cup
Results
Nation Cup
IBU Nations cup
Shooting
Speed statistics
Biathlon statistics
Ukrainian team
Team Ukraine
Autograph cards
Paraphernalia
Photos
Personal photos
Multimedia
Profiles
Biathlon wallpapers
Biathlon photos
Register
Log in

Summer WC, Minsk-Raubichi
2019-08-23 09:00 (CET)
Junior men Super sprint Qualification

Nearest broadcast

Summer WC, Minsk-Raubichi
2019-08-23 09:00 (CET)
Junior men Super sprint Qualification



Oberhof - 1999/2000


   2000-01-05 World Cup, Women 7.5 Km Sprint
Mark with color:  
Watch the statistics
  Name Shooting - Time
1 ZUBRILOVA Olena 44 0+1 1 22:13.1
2 CLARET Emmanuelle 40 0+0 0 22:51.2 +38.1
3 SANTER Nathalie 22 0+1 1 22:56.2 +43.1
4 Disl Uschi 6 1+1 2 22:58.2 +45.1
5 HENKEL Andrea 27 0+0 0 23:00.1 +47.0
6 BECK Martina 85 1+0 1 23:03.1 +50.0
7 MERKUSHINA Irina 3 0+1 1 23:05.8 +52.7
8 ZELLNER Martina 41 0+2 2 23:20.8 +1:07.7
9 BEER Katja 63 1+0 1 23:24.2 +1:11.1
10 FORSBERG Magdalena 71 0+3 3 23:25.2 +1:12.1
11 ISHMOURATOVA Svetlana 53 2+0 2 23:27.0 +1:13.9
12 LARISI Lucija 21 1+0 1 23:27.9 +1:14.8
13 HAKOVA Eva 24 0+1 1 23:29.2 +1:16.1
14 HALINAROVA Martina 18 0+1 1 23:43.8 +1:30.7
15 MURINOVA Anna 32 0+0 0 23:43.9 +1:30.8
16 APEL Katrin 23 0+3 3 23:47.3 +1:34.2
17 SKJELBREID Ann Elen 47 0+0 0 23:52.8 +1:39.7
18 EFREMOVA Lilia 33 1+1 2 23:56.1 +1:43.0
19 Corinne NIOGRET 61 0+1 1 23:57.7 +1:44.6
20 KOUKLEVA Galina 59 0+1 1 24:00.3 +1:47.2
21 HOLANTI Katja 20 1+1 2 24:02.0 +1:48.9
22 KETTUNEN Outi 67 0+0 0 24:02.4 +1:49.3
23 GREINER-PETTER-M. Simone 13 2+1 3 24:04.9 +1:51.8
24 KOBLAR Andreja 1 2+1 3 24:05.6 +1:52.5
25 NIKOULTCHINA Irina 29 2+1 3 24:07.4 +1:54.3
26 BRANKOVIC Tadeja 51 1+0 1 24:16.0 +2:02.9
27 CHERNOUSOVA Svetlana 50 1+1 2 24:16.8 +2:03.7
28 TANAKA Tamami 55 0+0 0 24:28.4 +2:15.3
29 MALLAT Annukka 80 1+0 1 24:32.5 +2:19.4
30 GRZYWA Magdalena 39 0+0 0 24:34.2 +2:21.1
31 SALMELA Kara 65 0+1 1 24:34.4 +2:21.3
32 PETROVA Olena 30 2+1 3 24:36.4 +2:23.3
33 ANDREASSEN Gunn Margit 64 0+2 2 24:40.7 +2:27.6
34 TERESHENKO Natalia 62 0+0 0 24:40.9 +2:27.8
35 LEMESH Nina 42 0+3 3 24:42.5 +2:29.4
36 PESINOVA Jitka 74 0+2 2 24:43.1 +2:30.0
37 BECAERT Sylvie 84 0+2 2 24:43.7 +2:30.6
38 FILIPOVA Pavlina 28 1+2 3 24:44.0 +2:30.9
39 STEER Rachel 34 0+1 1 24:45.3 +2:32.2
40 YAKOVLEVA Oksana 83 0+0 0 24:48.9 +2:35.8
41 MEDVEDTSEVA Olga 77 4+1 5 24:50.1 +2:37.0
42 GROS Christelle 9 1+2 3 24:56.1 +2:43.0
43 STRELENKO Maria 54 2+0 2 24:56.9 +2:43.8
44 PERUNKA Sanna-Leena 14 1+1 2 25:02.9 +2:49.8
45 TOFALVI Eva 58 0+2 2 25:09.1 +2:56.0
46 DOSKOCILOVA Radka 7 0+1 1 25:09.4 +2:56.3
47 AKHATOVA Albina 68 2+1 3 25:14.0 +3:00.9
48 ARLOUSKAYA Ludmila 82 2+0 2 25:29.1 +3:16.0
49 GWIZDON Magdalena 69 0+4 4 25:31.7 +3:18.6
50 HOLUBCOVA Katerina 57 0+2 2 25:31.8 +3:18.7
51 BROUNEUS Kristina 72 0+2 2 25:32.2 +3:19.1
52 TANANAIKO Irina 70 0+1 1 25:34.8 +3:21.7
53 KUTLIKOVA Tatiana 56 0+2 2 25:38.9 +3:25.8
54 ÖBERG Ulrika 17 1+1 2 25:43.2 +3:30.1
55 ISTAD-KRISTIANSEN Gro Marit 52 1+3 4 25:45.2 +3:32.1
56 BAVEREL-ROBERT Florence 49 0+1 1 25:46.8 +3:33.7
57 YU Shumei 43 1+1 2 25:50.6 +3:37.5
58 PERMIAKOVA Natalia 12 2+2 4 25:52.9 +3:39.8
59 TAKAHASHI Ryoko 76 2+2 4 25:56.7 +3:43.6
60 KOLLTVEIT Arna 79 1+1 2 26:02.3 +3:49.2
61 ALBERT Martine 36 3+0 3 26:03.5 +3:50.4
62 LIU Xianying 48 1+1 2 26:05.2 +3:52.1
63 BEKECS Zsuzsanna 11 0+0 0 26:11.1 +3:58.0
64 BENGTSSON Linda 81 0+1 1 26:20.0 +4:06.9
65 POPOVA Radka 2 2+2 4 26:24.9 +4:11.8
66 SUGA Hiromi 16 0+0 0 26:26.2 +4:13.1
67 HRYHORYEVA Kataryna 25 1+0 1 26:26.6 +4:13.5
68 GRANDE Ann Helen 45 1+2 3 26:43.7 +4:30.6
69 SUN Ribo 4 1+2 3 26:52.3 +4:39.2
70 SHINDO Mami 46 1+2 3 27:08.6 +4:55.5
71 KONG Yingchao 73 2+1 3 27:12.3 +4:59.2
72 SOBCZYK Aldona 75 2+0 2 27:19.2 +5:06.1
73 TAKEDA Mie 10 0+2 2 27:21.9 +5:08.8
74 STRAUB Elsbeth 38 2+4 6 27:42.5 +5:29.4
75 PLOTOGEA Dana 35 0+3 3 27:49.9 +5:36.8
76 WILLEMSEN Gaby 8 1+0 1 28:45.7 +6:32.6
77 GOROHOVA Elena 60 2+2 4 29:17.8 +7:04.7
78 STOIAN-RUSU Alexandra 15 3+2 5 29:24.4 +7:11.3
79 BARNA Marta 26 1+2 3 29:42.0 +7:28.9
80 VAVATSI Despina 19 0+1 1 29:50.7 +7:37.6
DNS MIHOKOVA Sona 5 0 DNS
DNS VODOPYANOVA Tetyana 31 0 DNS
DNS BURLET Delphyne 37 0 DNS
DNS PAVKOVCEKOVA Marcela 78 0 DNS
DNF PARAMYGINA Svetlana 66 0 0 DNF
World Cup
# Name Score
1 WIERER Dorothea 904
2 VITTOZZI Lisa 882
3 KUZMINA Anastasia 870
4 OLSBU ROEISELAND Marte 855
5 OEBERG Hanna 741
6 FIALKOVA Paulina 687
7 MAKARAINEN Kaisa 673
8 HERRMANN Denise 611
9 PREUSS Franziska 570
10 HOJNISZ Monika 567
Overall ranking

Russia  LOGINOV Alexandr
Finland  MAKARAINEN Kaisa
Norway  BOE Johannes Thingnes
Italy  WIERER Dorothea
Norway  BJOERNDALEN Ole Einar
France  FOURCADE Martin
Ukraine  DZHIMA Yuliia
Ukraine  SEMERENKO Valj
Italy  VITTOZZI Lisa
Ukraine  PIDRUCHNUY Dmytro
Ukraine  BEKH Ekaterina
Slovakia  KUZMINA Anastasia
Norway  SVENDSEN Emil Hegle
Slovakia  FIALKOVA Paulina
Ukraine  MERKUSHYNA Anastasiya

All profiles