Send news   Russian   Ukrainian   English
HOME TEAM NEWS TOURNEY CONTACTS
World Cup
# Name Score
1 BOE Johannes Thingnes 1230
2 LOGINOV Alexandr 854
3 FILLON MAILLET Quentin 843
4 DESTHIEUX Simon 831
5 PEIFFER Arnd 802
6 BOE Tarjei 724
7 DOLL Benedikt 705
8 EDER Simon 701
9 EBERHARD Julian 695
10 HOFER Lukas 694
Overall ranking
LESYUK Taras
LESYUK Taras
All photos
Biathlon links
Contacts
World Cup
Biathlon events
World Cup
IBU Cup
Junior World Cup
Results
Nation Cup
IBU Nations cup
Shooting
Speed statistics
Biathlon statistics
Ukrainian team
Team Ukraine
Autograph cards
Paraphernalia
Photos
Personal photos
Multimedia
Profiles
Biathlon wallpapers
Biathlon photos
Register
Log in

Summer WC, Minsk-Raubichi
2019-08-23 09:00 (CET)
Junior men Super sprint Qualification

Nearest broadcast

Summer WC, Minsk-Raubichi
2019-08-23 09:00 (CET)
Junior men Super sprint Qualification



Ridnaun-Val Ridanna - 2013/2014


   2014-01-06 IBU Cup, Women 7.5 Km Sprint
Mark with color:  
Watch the statistics
  Name Shooting - Time
1 HINZ Vanessa 35 0+0 0 22:51.6 0.0
2 LANG Kathrin 48 1+0 1 23:06.1 +14.5
3 YURLOVA-PERCHT Ekaterina 18 0+1 1 23:16.5 +24.9
4 SELEDTSOVA Evgenia 91 1+0 1 23:28.1 +36.5
5 ZAGORUIKO Anastasia 47 1+0 1 23:28.4 +36.8
6 LANDOVA Jitka 31 0+2 2 23:35.5 +43.9
7 HORCHLER Karolin 76 0+0 0 23:43.0 +51.4
8 FENNE Hilde 56 1+2 3 23:54.3 +1:02.7
9 STUDEBAKER Sara 27 1+0 1 23:58.8 +1:07.2
9 SURAEVA Anna 49 1+0 1 23:58.8 +1:07.2
11 JUSKANE Zanna 4 0+0 0 24:00.4 +1:08.8
12 JOHANIDESOVA Lea 9 0+0 0 24:10.5 +1:18.9
13 DREISSIGACKER Hanah 61 2+0 2 24:12.8 +1:21.2
14 ABRAMOVA Olga 51 1+0 1 24:14.8 +1:23.2
15 KNOLL Annika 88 1+0 1 24:16.9 +1:25.3
16 FIANDINO Roberta 10 0+0 0 24:18.1 +1:26.5
17 OLSBU ROEISELAND Marte 19 1+1 2 24:18.4 +1:26.8
17 CHEVALIER Chloe 38 0+1 1 24:18.4 +1:26.8
19 HAUSER Lisa Theresa 83 1+0 1 24:21.1 +1:29.5
20 TANDY Megan 39 1+2 3 24:24.9 +1:33.3
21 BAUD Jacquemine 13 1+1 2 24:28.7 +1:37.1
22 SLOOF Chardine 42 0+0 0 24:31.2 +1:39.6
23 SANFILIPPO Federica 45 0+3 3 24:32.6 +1:41.0
24 NIKULINA Anna 80 1+1 2 24:36.1 +1:44.5
25 TOMESOVA Barbora 62 0+0 0 24:38.4 +1:46.8
26 KRYUKO Iryna 24 0+1 1 24:41.6 +1:50.0
27 NECHKASOVA Galina 81 2+1 3 24:42.4 +1:50.8
28 LANDHEIM Bente 69 1+2 3 24:43.8 +1:52.2
29 TALKACH Ala 53 2+0 2 24:46.8 +1:55.2
30 RAUHAMAEKI Eevamari 14 1+1 2 24:48.8 +1:57.2
31 BRAISAZ Justine 63 2+1 3 24:53.2 +2:01.6
32 SZOCS Emoke 36 0+1 1 24:54.9 +2:03.3
33 BEAUDRY Sarah 15 0+1 1 24:55.2 +2:03.6
34 SHYMANOVICH Aksana 79 1+1 2 24:57.1 +2:05.5
35 TOMINGAS Tuuli 37 1+1 2 24:59.1 +2:07.5
36 SUPRUN Inna 34 1+2 3 25:14.3 +2:22.7
37 VARCIN Coline 17 2+1 3 25:14.4 +2:22.8
38 BRYHYNETS Yuliya 2 0+1 1 25:19.7 +2:28.1
39 BATOZYNSKA Karolina 66 0+0 0 25:21.1 +2:29.5
40 WALKER Adele 11 0+1 1 25:25.1 +2:33.5
41 VOLKEN Flurina 73 0+2 2 25:26.4 +2:34.8
42 BARNES Lanny 67 1+0 1 25:27.7 +2:36.1
43 HARTWEGER Fabienne 40 1+2 3 25:32.0 +2:40.4
44 RANSOM Julia 8 2+1 3 25:46.4 +2:54.8
45 CHARVATOVA Lucie 68 2+2 4 25:46.5 +2:54.9
46 BARNES Tracy 84 1+2 3 25:53.8 +3:02.2
47 KRUCHOVA Mariya 78 0+1 1 25:54.7 +3:03.1
48 COLLAVO Giulia 87 2+1 3 25:56.8 +3:05.2
49 CERNA Kristyna 77 0+2 2 25:57.0 +3:05.4
50 ZDOUC Dunja 22 1+0 1 25:58.9 +3:07.3
51 GODBOUT Claude 57 0+2 2 26:04.5 +3:12.9
52 SONG Na 5 1+1 2 26:08.0 +3:16.4
53 KUMMER Luise 12 3+2 5 26:09.3 +3:17.7
54 HOJNISZ Patrycja 29 2+1 3 26:10.9 +3:19.3
55 LESCINSKAITE Gabriele 82 0+1 1 26:12.2 +3:20.6
56 JONES Nerys 32 1+2 3 26:16.3 +3:24.7
57 KIM Seon-Su 16 1+1 2 26:20.1 +3:28.5
58 TALIHARM Johanna 74 3+0 3 26:22.0 +3:30.4
59 GASPARIN Aita 44 1+2 3 26:29.7 +3:38.1
60 POPOVA Stefani 20 1+2 3 26:37.9 +3:46.3
61 MOURAO Jaqueline 58 0+3 3 26:38.7 +3:47.1
62 SIMOVA Lucia 21 1+2 3 26:39.6 +3:48.0
63 JO In-Hee 43 1+1 2 26:43.8 +3:52.2
64 SLECHTOVA Lenka 92 2+2 4 26:50.7 +3:59.1
65 LAZZAROTTO Juliette 86 1+2 3 26:54.6 +4:03.0
66 CIRSTEA Florina Ioana 25 0+1 1 26:56.2 +4:04.6
67 GLANVILLE Lucy 23 1+0 1 26:59.2 +4:07.6
68 OJA Regina 6 0+1 1 27:04.2 +4:12.6
69 HORCIKOVA Andrea 75 1+3 4 27:04.9 +4:13.3
70 ZHANG Zhaohan 72 3+2 5 27:05.3 +4:13.7
71 KOEVA Dafinka 28 1+3 4 27:08.0 +4:16.4
72 BENDIKA Baiba 50 1+1 2 27:11.6 +4:20.0
73 CAMENSCIC Alexandra 7 1+1 2 27:23.1 +4:31.5
74 GORPINYCH Lilia 89 1+2 3 27:26.5 +4:34.9
75 YUNGBLUT Erin 94 0+0 0 27:29.8 +4:38.2
76 KAZNACENKO Marija 46 2+1 3 27:33.2 +4:41.6
77 KADEVA Daniela 93 0+3 3 27:36.4 +4:44.8
78 TOFALVI Orsolya 54 2+0 2 27:44.6 +4:53.0
79 MAKA Anna 3 0+5 5 27:49.2 +4:57.6
80 HIIDENSALO Anna 70 4+1 5 27:58.8 +5:07.2
81 LODGE Emma 71 2+1 3 28:10.7 +5:19.1
82 MINKKINEN Suvi 59 2+1 3 28:13.8 +5:22.2
83 WANG Yue 41 3+4 7 28:42.7 +5:51.1
84 BLAGOEVA Betina 64 3+3 6 29:45.8 +6:54.2
85 BLAZENIC Nika 55 3+2 5 30:22.0 +7:30.4
86 GUENES Buesra 26 3+3 6 30:30.6 +7:39.0
87 OREN Rojbin 60 2+5 7 31:03.8 +8:12.2
88 KIOURKENIDOU Christina 1 0+3 3 32:44.9 +9:53.3
89 CIOBANU Dimitrita 52 1+0 1 33:44.2 +10:52.6
DNF FIALKOVA Ivona 30 0
DNF TSAKIRI Panagiota 33 1+0 1
DNS PONZA Michela 65 0
DNS SONG Chaoqing 85 0
DNS ZBYLUT Kinga 90 0
World Cup
# Name Score
1 WIERER Dorothea 904
2 VITTOZZI Lisa 882
3 KUZMINA Anastasia 870
4 OLSBU ROEISELAND Marte 855
5 OEBERG Hanna 741
6 FIALKOVA Paulina 687
7 MAKARAINEN Kaisa 673
8 HERRMANN Denise 611
9 PREUSS Franziska 570
10 HOJNISZ Monika 567
Overall ranking

Russia  LOGINOV Alexandr
Finland  MAKARAINEN Kaisa
Norway  BOE Johannes Thingnes
Italy  WIERER Dorothea
Norway  BJOERNDALEN Ole Einar
France  FOURCADE Martin
Ukraine  DZHIMA Yuliia
Ukraine  SEMERENKO Valj
Italy  VITTOZZI Lisa
Ukraine  PIDRUCHNUY Dmytro
Ukraine  BEKH Ekaterina
Slovakia  KUZMINA Anastasia
Norway  SVENDSEN Emil Hegle
Slovakia  FIALKOVA Paulina
Ukraine  MERKUSHYNA Anastasiya

All profiles