World Cup
# Name Score
1 FILLON MAILLET Quentin 984
2 LAEGREID Sturla Holm 736
3 SAMUELSSON Sebastian 717
4 CHRISTIANSEN Vetle Sjastad 707
5 JACQUELIN Emilien 706
6 BOE Tarjei 601
7 DESTHIEUX Simon 590
8 DOLL Benedikt 557
9 BAKKEN Sivert Guttorm 553
10 LESSER Erik 535
Overall ranking
Last photo
All photos
Biathlon links
Contacts
Biathlon events
World Cup
IBU Cup
Junior World Cup
Results
Nation Cup
IBU Nations cup
Shooting
Speed statistics
Biathlon statistics
Team Ukraine
Autograph cards
Paraphernalia
Photos
Personal photos
Profiles
Biathlon wallpapers
Biathlon photos
registration
Register
Log in
next race

Summer WC, Ruhpolding
2022-08-25 12:00 (CET)
Junior men Super sprint Qualification

Nearest broadcast

Summer WC, Ruhpolding
2022-08-25 12:00 (CET)
Junior men Super sprint Qualification



Annecy-Le Grand Bornand - 2021/2022


   2021-12-17 World Cup, Men 10 km Sprint
Mark with color:  
Watch the statistics
  Name Shooting - Time
1 BOE Johannes Thingnes 12 0+0 0 23:30.3 0.0
2 LATYPOV Eduard 7 0+0 0 23:37.5 +7.2
3 ANDERSEN Filip 59 0+0 0 23:48.5 +18.2
4 FILLON MAILLET Quentin 31 1+0 1 23:51.5 +21.2
5 LAEGREID Sturla Holm 62 0+0 0 23:54.8 +24.5
6 SMOLSKI Anton 26 0+0 0 23:56.8 +26.5
7 JACQUELIN Emilien 34 1+1 2 24:03.3 +33.0
8 CHRISTIANSEN Vetle Sjastad 29 1+0 1 24:09.1 +38.8
9 SAMUELSSON Sebastian 16 1+0 1 24:11.0 +40.7
10 LAPSHIN Timofey 17 0+0 0 24:13.0 +42.7
11 KHALILI Said Karimulla 45 0+1 1 24:18.5 +48.2
12 LOGINOV Alexandr 37 0+1 1 24:19.4 +49.1
13 DESTHIEUX Simon 39 0+1 1 24:22.4 +52.1
14 POVARNITSYN Alexander 94 0+0 0 24:22.6 +52.3
15 BOE Tarjei 21 1+1 2 24:23.7 +53.4
16 NAWRATH Philipp 32 1+0 1 24:24.1 +53.8
17 BORMOLINI Thomas 71 0+0 0 24:29.0 +58.7
18 SEROKHVOSTOV Daniil 95 0+1 1 24:29.1 +58.8
19 LAZOUSKI Dzmitry 8 0+0 0 24:36.7 +1:06.4
20 NELIN Jesper 19 0+1 1 24:37.4 +1:07.1
21 KÜHN Johannes 18 0+2 2 24:40.7 +1:10.4
22 GUIGONNAT Antonin 47 0+2 2 24:42.6 +1:12.3
23 LEITNER Felix 42 0+1 1 24:43.9 +1:13.6
24 DOLL Benedikt 51 1+1 2 24:44.2 +1:13.9
25 TOMSHIN Vasilii 25 1+0 1 24:44.5 +1:14.2
26 LESSER Erik 99 0+1 1 24:47.8 +1:17.5
27 LABASTAU Mikita 111 0+0 0 24:50.3 +1:20.0
28 WEGER Benjamin 9 0+1 1 24:52.9 +1:22.6
29 HORN Philipp 83 1+1 2 24:53.3 +1:23.0
30 HOFER Lukas 30 0+2 2 24:56.5 +1:26.2
31 RUNNALLS Adam 97 0+0 0 25:03.7 +1:33.4
32 SEPPALA Tero 4 0+1 1 25:05.2 +1:34.9
33 JAEGER Martin 108 1+0 1 25:06.9 +1:36.6
34 EDER Simon 14 1+1 2 25:08.0 +1:37.7
35 SCHOMMER Paul 61 0+1 1 25:13.8 +1:43.5
36 GOW Christian 54 0+1 1 25:16.4 +1:46.1
37 YALIOTNAU Raman 56 2+1 3 25:17.4 +1:47.1
38 STROLIA Vytautas 27 0+2 2 25:17.8 +1:47.5
39 BURNOTTE Jules 73 0+1 1 25:18.3 +1:48.0
40 CLAUDE Fabien 49 2+2 4 25:19.5 +1:49.2
41 DOHERTY Sean 89 0+1 1 25:19.6 +1:49.3
42 KOBONOKI Tsukasa 6 0+0 0 25:20.5 +1:50.2
43 KOMATZ David 91 0+0 0 25:21.5 +1:51.2
44 MUKHIN Alexandr 35 1+0 1 25:23.5 +1:53.2
45 FEMLING Peppe 55 0+1 1 25:24.2 +1:53.9
46 LESYUK Taras 69 0+0 0 25:28.5 +1:58.2
47 REES Roman 2 0+2 2 25:32.0 +2:01.7
48 KRCMAR Michal 36 2+1 3 25:32.4 +2:02.1
49 BAKKEN Sivert Guttorm 57 2+1 3 25:33.8 +2:03.5
50 BARTKO Simon 63 2+1 3 25:33.9 +2:03.6
51 HARTWEG Niklas 85 1+0 1 25:34.1 +2:03.8
52 BROWN Jake 22 0+3 3 25:35.8 +2:05.5
53 WRIGHT Campbell 15 1+0 1 25:35.9 +2:05.6
54 VARABEI Maksim 79 1+2 3 25:37.8 +2:07.5
55 TISHCHENKO Artem 40 0+0 0 25:41.4 +2:11.1
56 CLAUDE Florent 1 2+0 2 25:42.1 +2:11.8
57 STEFANSSON Malte 87 1+1 2 25:42.9 +2:12.6
58 DOVZAN Miha 53 0+2 2 25:45.0 +2:14.7
59 OZAKI Kosuke 44 0+2 2 25:45.1 +2:14.8
60 LANGER Thierry 65 0+1 1 25:46.7 +2:16.4
61 ILIEV Vladimir 38 2+2 4 25:46.8 +2:16.5
62 ZAHKNA Rene 28 0+1 1 25:47.9 +2:17.6
63 BRANDT Oskar 107 1+2 3 25:49.4 +2:19.1
64 KARLIK Mikulas 11 0+3 3 25:52.1 +2:21.8
65 STVRTECKY Jakub 52 2+1 3 25:52.8 +2:22.5
66 CRNKOVIC Kresimir 10 1+1 2 25:53.6 +2:23.3
67 YAN Xingyuan 92 1+1 2 25:53.7 +2:23.4
68 PERROT Eric 81 2+1 3 25:54.2 +2:23.9
69 GERDJIKOV Dimitar 101 0+1 1 25:54.4 +2:24.1
70 HIIDENSALO Olli 66 2+0 2 25:56.3 +2:26.0
71 PONSILUOMA Martin 24 1+2 3 25:57.5 +2:27.2
72 ERMITS Kalev 43 3+0 3 25:57.6 +2:27.3
73 ZEMLICKA Milan 106 0+0 0 26:00.4 +2:30.1
74 GIACOMEL Tommaso 64 3+2 5 26:01.1 +2:30.8
75 TACHIZAKI Mikito 67 0+1 1 26:02.0 +2:31.7
76 PLANKO Lovro 78 1+2 3 26:08.4 +2:38.1
77 SHAMAEV Dmitrii 20 0+1 1 26:11.3 +2:41.0
78 SIMA Michal 13 2+1 3 26:12.2 +2:41.9
79 MUSTONEN Joni 72 1+1 2 26:13.6 +2:43.3
80 GOW Scott 5 1+3 4 26:13.9 +2:43.6
81 LAHAYE-GOFFART Tom 68 0+1 1 26:16.1 +2:45.8
82 VACLAVIK Adam 77 1+3 4 26:16.9 +2:46.6
83 CISAR Alex 98 0+0 0 26:17.8 +2:47.5
84 MAGAZEEV Pavel 3 1+1 2 26:19.5 +2:49.2
85 PUCHIANU Cornel 48 2+2 4 26:22.2 +2:51.9
86 HASILLA Tomas 75 2+1 3 26:22.3 +2:52.0
87 SINAPOV Anton 41 3+0 3 26:22.6 +2:52.3
88 CAPPELLARI Daniele 102 1+2 3 26:28.9 +2:58.6
89 PATRIJUKS Aleksandrs 86 2+1 3 26:29.8 +2:59.5
90 Klemen 23 2+2 4 26:31.9 +3:01.6
91 NORDGREN Leif 104 1+1 2 26:32.6 +3:02.3
92 ZHANG Chunyu 80 1+1 2 26:35.6 +3:05.3
93 BANYS Linas 93 0+1 1 26:36.8 +3:06.5
94 KAUKENAS Tomas 90 2+1 3 26:38.1 +3:07.8
95 GUZIK Grzegorz 33 1+2 3 26:38.3 +3:08.0
96 MAKAROV Maksim 46 2+0 2 26:40.7 +3:10.4
97 JAKOB Patrick 110 0+1 1 26:46.0 +3:15.7
98 TODEV Blagoy 74 1+1 2 26:56.1 +3:25.8
98 KIREYEV Vladislav 84 1+0 1 26:56.1 +3:25.8
100 MISE Edgars 82 1+1 2 27:05.2 +3:34.9
101 ROMANOV Nikita 100 0+1 1 27:08.9 +3:38.6
102 PANCERZ Przemyslaw 76 0+1 1 27:13.2 +3:42.9
103 ZHU Zhenyu 96 1+2 3 27:13.3 +3:43.0
104 BEAUVAIS Cesar 105 1+0 1 27:13.7 +3:43.4
105 SLOTINS Roberts 103 3+1 4 27:26.6 +3:56.3
106 STALDER Sebastian 50 2+2 4 27:39.8 +4:09.5
107 RAENKEL Raido 70 2+4 6 27:42.3 +4:12.0
108 TKALENKO Ruslan 60 1+2 3 27:42.4 +4:12.1
109 SKORUSA Wojciech 109 1+1 2 29:16.9 +5:46.6
DNF FILIP Wojciech 88 0 0
DNS FAK Jakov 58 0
World Cup
# Name Score
1 OLSBU ROEISELAND Marte 957
2 OEBERG Elvira Karin 823
3 HAUSER Lisa Theresa 684
4 OEBERG Hanna 661
5 CHEVALIER ANAIS-BOUCHET 642
6 HERRMANN Denise 589
7 ALIMBEKAVA Dzinara 589
8 BRAISAZ-BOUCHET Justine 581
9 WIERER Dorothea 577
10 DAVIDOVA Marketa 560
Overall ranking


popular profile

Ukraine  BILOSYUK Olena
Ukraine  DZHIMA Yuliia
Ukraine  BLASHKO Darya
Ukraine  NASYKO Denys
Ukraine  PIDRUCHNUY Dmytro
Ukraine  TSYMBAL Bogdan
Ukraine  DUDCHENKO Anton
Norway  BOE Johannes Thingnes
Ukraine  PETRENKO Iryna
Ukraine  SEMERENKO Valj
Belarus  ALIMBEKAVA Dzinara
Ukraine  MERKUSHYNA Anastasiya
Belarus  SOLA Hanna
Austria  HAUSER Lisa Theresa
Ukraine  KRYVONOS Anna