World Cup
# Name Score
1 FOURCADE Martin 601
2 FILLON MAILLET Quentin 532
3 BOE Johannes Thingnes 482
4 DESTHIEUX Simon 479
5 BOE Tarjei 461
6 LOGINOV Alexandr 436
7 DOLL Benedikt 415
8 JACQUELIN Emilien 401
9 DALE Johannes 398
10 CHRISTIANSEN Vetle Sjastad 372
Overall ranking
All photos
Biathlon links
Contacts
World Cup
Biathlon events
World Cup
IBU Cup
Junior World Cup
Results
Nation Cup
IBU Nations cup
Shooting
Speed statistics
Biathlon statistics
Ukrainian team
Team Ukraine
Autograph cards
Paraphernalia
Photos
Personal photos
Multimedia
Profiles
Biathlon wallpapers
Biathlon photos
Register
Log in

Junior World Championships, Lenzerheide
2020-01-28 11:00 (CET)
Youth Men 3 x 7.5 km Relay

Nearest broadcast

World Championship, Antholz-Anterselva
2020-02-13 14:45 (CET)
Mixed Relay



Antholz-Anterselva - 2009/2010


   2010-01-20 World Cup, Women 15 km Individual
Here are the full statistics for the race. Data changes automatically when you select the desired parameters from the lists. To highlight athletes from your country, select it from the list or click on the flag of any of the athletes.

1 NEUNER Magdalena 36:49.2 0.0
2 HAUSWALD Simone 37:43.5 +54.3
3 HENKEL Andrea 37:49.6 +1:00.4
4 WILHELM Kati 38:25.5 +1:36.3
5 BACHMANN Tina 38:30.2 +1:41.0
6 BECAERT Sylvie 38:35.6 +1:46.4
7 GREGORIN Teja 38:43.7 +1:54.5
8 BECK Martina 38:51.6 +2:02.4
9 HENNESEID EIE Kari 38:52.5 +2:03.3
10 BRUNET Marie Laure 38:57.9 +2:08.7
11 ZAITSEVA Olga 38:58.4 +2:09.2
12 GASPARIN Selina 39:06.0 +2:16.8
13 SEMERENKO Valj 39:07.1 +2:17.9
14 NOWAKOWSKA Weronika 39:08.3 +2:19.1
15 KHRUSTALEVA Elena 39:14.8 +2:25.6
16 SEMERENKO Vita 39:18.3 +2:29.1
17 LIDUMA Madara 39:31.5 +2:42.3
18 BRANKOVIC Tadeja 39:41.7 +2:52.5
19 ROMANOVA Iana 39:46.6 +2:57.4
20 CYL Agnieszka 39:56.8 +3:07.6
21 KHVOSTENKO Oksana 40:04.9 +3:15.7
22 PIDHRUSHNA Olena 40:05.1 +3:15.9
23 CARRAZ Julie 40:08.4 +3:19.2
24 LEBEDEVA Anna 40:11.4 +3:22.2
25 OBERHOFER Karin 40:18.3 +3:29.1
26 DÖLL Juliane 40:22.5 +3:33.3
27 HALLER Katja 40:23.5 +3:34.3
28 BESCOND Anais 40:25.4 +3:36.2
29 REZLEROVA Magda 40:28.5 +3:39.3
30 YURLOVA-PERCHT Ekaterina 40:30.1 +3:40.9
31 KUNTOLA Teija 40:30.7 +3:41.5
32 DORIN HABERT Marie 40:30.9 +3:41.7
33 GWIZDON Magdalena 40:31.1 +3:41.9
34 KOCHER Zina 40:31.3 +3:42.1
35 TOFALVI Eva 40:33.3 +3:44.1
36 EDER Mari 40:34.1 +3:44.9
37 MALI Andreja 40:37.3 +3:48.1
38 VEJNAROVA Zdenka 40:37.8 +3:48.6
39 GUZIK Krystyna 40:40.2 +3:51.0
40 VITKOVA Veronika 40:43.1 +3:53.9
41 LEVCHENKOVA Natalia 40:44.2 +3:55.0
42 PONZA Michela 40:46.3 +3:57.1
43 HALINAROVA Martina 40:46.6 +3:57.4
44 PURDEA Mihaela 40:47.4 +3:58.2
45 GEREKOVA Jana 40:58.5 +4:09.3
46 RAVNIKAR Dijana 41:08.8 +4:19.6
47 JOHNSON Haley 41:13.5 +4:24.3
48 LEBEDEVA Marina 41:13.7 +4:24.5
49 SOULIE Laure 41:14.3 +4:25.1
50 TACHIZAKI Fuyuko 41:24.1 +4:34.9
51 BOBAK Paulina 41:24.2 +4:35.0
52 IMRIE Megan 41:29.2 +4:40.0
53 MUN Ji-Hee 41:31.2 +4:42.0
54 KALINOVA Lubomira 41:31.6 +4:42.4
55 STUDEBAKER Sara 41:35.3 +4:46.1
56 FIANDINO Roberta 41:42.0 +4:52.8
57 YAKOVLEVA Oksana 41:45.3 +4:56.1
58 JONSSON Jenny 42:03.8 +5:14.6
59 LEHTLA Kadri 42:06.1 +5:16.9
60 PLOTOGEA Dana 42:11.8 +5:22.6
61 MURPHY Sarah 42:12.5 +5:23.3
62 STIPANICIC Andrijana 42:29.4 +5:40.2
63 CRAWFORD Rosanna 42:32.0 +5:42.8
64 FILIMONOVA Lyubov 42:33.2 +5:44.0
65 SPECTOR Laura 42:33.6 +5:44.4
66 WALKER Adele 42:40.7 +5:51.5
67 KRUMINA Gerda 42:40.9 +5:51.7
68 JO In-Hee 42:44.0 +5:54.8
69 MATTSSON Elin 43:07.7 +6:18.5
70 SUPRUN Inna 43:07.8 +6:18.6
71 DUERINGER Ramona 43:11.4 +6:22.2
72 SCHWABL Iris 43:13.3 +6:24.1
73 STOIAN-RUSU Alexandra 43:15.2 +6:26.0
74 HANNI Sirli 43:16.0 +6:26.8
75 BARNES Lanny 43:22.0 +6:32.8
76 PERATHONER Christa 43:26.7 +6:37.5
77 GLAZERE Liga 43:34.0 +6:44.8
78 IZUMI Megumi 43:44.8 +6:55.6
79 YURKEVICH Darya 44:00.2 +7:11.0
80 LIGHTFOOT Amanda 44:06.9 +7:17.7
81 BRAJDIC Anamarija 44:07.0 +7:17.8
82 ZVARICOVA Veronika 44:40.4 +7:51.2
83 KIM Mi-Seon 44:42.6 +7:53.4
84 SCHULTZ Melanie 44:45.1 +7:55.9
85 JUUDAS Elisabeth 44:52.5 +8:03.3
86 CAMENSCIC Alexandra 45:42.1 +8:52.9
87 SLETTEMARK Uiloq 46:17.2 +9:28.0
World Cup
# Name Score
1 ECKHOFF Tiril 524
2 WIERER Dorothea 509
3 OEBERG Hanna 456
4 HERRMANN Denise 419
5 SIMON Julia 385
6 TANDREVOLD Ingrid Landmark 384
7 OLSBU ROEISELAND Marte 381
8 BRAISAZ Justine 380
9 FIALKOVA Paulina 353
10 VITTOZZI Lisa 325
Overall ranking

Russia  LOGINOV Alexandr
Finland  MAKARAINEN Kaisa
Ukraine  SEMERENKO Valj
Norway  BJOERNDALEN Ole Einar
Ukraine  DZHIMA Yuliia
Ukraine  SEMERENKO Vita
France  FOURCADE Martin
Belarus  KRYUKO Iryna
Norway  SVENDSEN Emil Hegle
Ukraine  BLASHKO Darya
Italy  WIERER Dorothea
Ukraine  PIDRUCHNUY Dmytro
Norway  BOE Johannes Thingnes
Belarus  DOMRACHEVA Darya
Ukraine  MERKUSHYNA Anastasiya

All profiles