World Cup
# Name Score
1 BOE Johannes Thingnes 913
2 FOURCADE Martin 911
3 FILLON MAILLET Quentin 843
4 BOE Tarjei 740
5 JACQUELIN Emilien 726
6 DESTHIEUX Simon 672
7 LOGINOV Alexandr 629
8 DOLL Benedikt 613
9 DALE Johannes 576
10 CHRISTIANSEN Vetle Sjastad 566
Overall ranking
All photos
Biathlon links
Contacts
World Cup
Biathlon events
World Cup
IBU Cup
Junior World Cup
Results
Nation Cup
IBU Nations cup
Shooting
Speed statistics
Biathlon statistics
Ukrainian team
Team Ukraine
Autograph cards
Paraphernalia
Photos
Personal photos
Multimedia
Profiles
Biathlon wallpapers
Biathlon photos
Register
Log in

Summer Championship of Ukraine, Chernihiv
2020-09-26 09:15 (CET)
Mixed Relay

Nearest broadcast

World Cup, Oestersund
2020-12-03 13:30 (CET)
Men 10 km Sprint



Sjusjoen - 2019/2020


   2019-11-30 IBU Cup, Men 10 km Sprint
Here are the full statistics for the race. Data changes automatically when you select the desired parameters from the lists. To highlight athletes from your country, select it from the list or click on the flag of any of the athletes.

1 PETTERSEN Sindre 20:37.9 0.0
2 ANDERSEN Aleksander Fjeld 20:43.1 +5.2
3 BOGETVEIT Haavard 20:49.8 +11.9
4 GJESBAKK Fredrik 21:01.9 +24.0
5 NAWRATH Philipp 21:11.2 +33.3
6 FRATZSCHER Lucas 21:18.9 +41.0
7 TOMSHIN Vasilii 21:19.0 +41.1
8 KAZARYNAU Yahor 21:22.5 +44.6
9 STROEMSHEIM Endre 21:23.2 +45.3
10 WAERNES Andreas Dahloe 21:31.2 +53.3
11 OHLSSON Oskar 21:32.0 +54.1
12 MUKHAMEDZIANOV Ilnaz 21:32.0 +54.1
13 VARABEI Maksim 21:34.1 +56.2
14 HALLSTROEM Simon 21:35.9 +58.0
15 HOLLANDT Florian 21:38.5 +1:00.6
16 BRANDT Oskar 21:40.2 +1:02.3
17 STRELTSOV Kirill 21:42.6 +1:04.7
18 TAMBORNINO Eligius 21:43.2 +1:05.3
19 CLAUDE Emilien 21:43.8 +1:05.9
20 RIETHMUELLER Danilo 21:44.8 +1:06.9
21 ZEMLICKA Milan 21:49.6 +1:11.7
22 KHALILI Said Karimulla 21:49.8 +1:11.9
23 REES Roman 21:50.1 +1:12.2
24 SCHOMMER Paul 21:52.5 +1:14.6
25 BROWN Jake 21:52.7 +1:14.8
26 KOMATZ David 21:53.7 +1:15.8
27 PERRILLAT BOTTONET Martin 21:54.2 +1:16.3
28 HORNIG Vitezslav 21:54.9 +1:17.0
29 LAZOUSKI Dzmitry 21:56.3 +1:18.4
30 KRUPCIK Tomaas 21:57.0 +1:19.1
31 AGGELIS APOSTOLOS 21:57.7 +1:19.8
32 TSYMBAL Bogdan 22:02.1 +1:24.2
33 MUSTONEN Joni 22:02.2 +1:24.3
34 VIUKHIN Andrei 22:05.6 +1:27.7
35 KARLIK Mikulas 22:07.1 +1:29.2
36 SEMENOV Serhiy 22:08.3 +1:30.4
37 BOURGEOIS REPUBLIQUE Martin 22:08.9 +1:31.0
38 BURKHALTER Joscha 22:10.6 +1:32.7
39 BAISHO Kazuki 22:11.2 +1:33.3
40 CHENAL Thierry 22:12.4 +1:34.5
41 DURTSCHI Max 22:13.2 +1:35.3
42 LI Xuezhi 22:14.4 +1:36.5
43 RIVAIL Hugo 22:15.2 +1:37.3
44 HOSEK Ondrej 22:15.3 +1:37.4
45 DORFER Matthias 22:15.3 +1:37.4
46 DOTSENKO Andriy 22:18.6 +1:40.7
47 BALOGA Matej 22:18.7 +1:40.8
48 LAMURE Morgan 22:18.9 +1:41.0
49 JAKOB Patrick 22:20.8 +1:42.9
50 ZINI Saverio 22:22.7 +1:44.8
51 MAHON Sebastien 22:23.0 +1:45.1
52 LEITINGER Nikolaus 22:26.1 +1:48.2
53 VIDMAR Anton 22:30.7 +1:52.8
54 SIDOROV Evgenii 22:31.8 +1:53.9
55 STEFANSSON Malte 22:32.6 +1:54.7
56 STALDER Sebastian 22:33.9 +1:56.0
57 SALUTT Nico 22:38.3 +2:00.4
58 HARJULA Tuomas 22:38.7 +2:00.8
59 KRYUKO Viktar 22:42.2 +2:04.3
60 LAHAYE-GOFFART Tom 22:42.4 +2:04.5
61 BRAUNHOFER Patrick 22:43.0 +2:05.1
62 LAITINEN Heikki 22:43.1 +2:05.2
63 NYKVIST Emil 22:45.8 +2:07.9
64 BOVISI Sandro 22:47.0 +2:09.1
65 RASTIC Damir 22:51.4 +2:13.5
66 FLORE Raul Antonio 22:56.9 +2:19.0
67 YAMAMOTO Ryu 23:00.5 +2:22.6
68 TRUSH Vitaliy 23:01.2 +2:23.3
69 RUUSUNEN Otto 23:06.1 +2:28.2
70 BRUNNER Peter 23:08.5 +2:30.6
71 ZHU Zhenyu 23:12.3 +2:34.4
72 HEO Seonhoe 23:16.6 +2:38.7
73 BANYS Linas 23:20.0 +2:42.1
74 ORYASHKOV Vladimir 23:24.3 +2:46.4
75 OZTUNC Zana 23:29.7 +2:51.8
76 TAKAHATA Koya 23:32.0 +2:54.1
77 PLANKO Lovro 23:34.1 +2:56.2
78 BRYHADYR Ruslan 23:35.8 +2:57.9
79 MACKINE Jokubas 23:36.3 +2:58.4
80 BEAUVAIS Cesar 23:42.2 +3:04.3
81 GYALLAI Soma 23:44.2 +3:06.3
82 JADA Stavre 23:47.2 +3:09.3
83 FOUNTAIN Vinny 23:47.2 +3:09.3
84 DEBELJAK Blaz 23:51.2 +3:13.3
85 HULGAARD Jens 23:56.4 +3:18.5
86 KIM Sangrea 23:56.6 +3:18.7
87 PANYIK David 24:00.3 +3:22.4
88 WILLIAMS Adam 24:04.0 +3:26.1
89 MATJUHINS Kirils 24:05.9 +3:28.0
90 UHA Juri 24:06.0 +3:28.1
91 BALODIS Rudis 24:06.4 +3:28.5
92 DUICU Adelin Miodrag 24:12.7 +3:34.8
93 ROMANOV Nikita 24:14.1 +3:36.2
94 BUTA Florin-Catalin 24:15.6 +3:37.7
95 LOPATIC Stefan 24:22.6 +3:44.7
96 COLIC Milos 24:25.5 +3:47.6
97 DIELEN Pjotr Karel A 24:31.7 +3:53.8
98 TSOUREKAS Nikolaos 24:32.2 +3:54.3
99 ROOTALU Hans Kristen 24:32.7 +3:54.8
100 BUEKI Adam 24:38.2 +4:00.3
101 VSIVTSEV Mart 24:38.3 +4:00.4
102 LEE Jongmin 24:51.4 +4:13.5
103 USTUNTAS Mehmet 24:58.1 +4:20.2
104 YILMAZ Halil Ibrahim 25:14.1 +4:36.2
105 WEEL ROSBO Joachim 25:24.4 +4:46.5
106 PEACOCK Adam 25:49.6 +5:11.7
107 LEE Jun-Bok 25:55.0 +5:17.1
108 AVDIC Dzenis 26:07.4 +5:29.5
109 ROSBO Jacob Weel 26:19.5 +5:41.6
110 HODZIC Omer 28:42.2 +8:04.3
World Cup
# Name Score
1 WIERER Dorothea 793
2 ECKHOFF Tiril 786
3 HERRMANN Denise 745
4 OEBERG Hanna 741
5 OLSBU ROEISELAND Marte 597
6 PREUSS Franziska 573
7 TANDREVOLD Ingrid Landmark 554
8 SIMON Julia 551
9 BRAISAZ Justine 547
10 VITTOZZI Lisa 528
Overall ranking

Russia  LOGINOV Alexandr
Finland  MAKARAINEN Kaisa
Ukraine  SEMERENKO Valj
Norway  BJOERNDALEN Ole Einar
Ukraine  DZHIMA Yuliia
Ukraine  SEMERENKO Vita
France  FOURCADE Martin
Belarus  KRYUKO Iryna
Norway  SVENDSEN Emil Hegle
Ukraine  BLASHKO Darya
Italy  WIERER Dorothea
Ukraine  PIDRUCHNUY Dmytro
Norway  BOE Johannes Thingnes
Belarus  DOMRACHEVA Darya
Ukraine  MERKUSHYNA Anastasiya

All profiles